czytaj całość

Błękitny Ocean - historia innowacyjności w Wonderworld

W Wonderworld zawsze pływamy w Błękitnym Oceanie Innowacyjność jest podstawową cechą naszej metodyki. To my wyznaczamy kierunki. Każde nasze działanie ma na celu podniesienie jakości nauczania i i rozbudzenie ciekawości językowej naszych kursantów.

czytaj całość

Warsztaty dla Mamy i Taty "Angielski dla Rodziców-deDOMO"

Co zrobić, by dziecko samo chciało mówić po angielsku w domu? deDOMO to rewolucja językowa w życiu dziecka i jego rodziców. Zapraszamy na warsztat dla rodziców. Wystarcza jakiekolwiek doświadczenia językowe. My pomożemy Ci spojrzeć pozytywnie na Twoje umiejętności i powiemy jak je wykorzystać w zabawie z dzieckiem.

czytaj całość

Klub Angielski i Spotkania Tematyczne

W ramach spotkań: historia i sztuka, literatura, wiersze i baśnie dla dzieci i starszych, teatr, filmy "National Geographic". Poznasz terminologię z zakresu różnych przedmiotów szkolnych, będziesz korzystać z programów komputerowych i nauki języka online. Zajęcia bez względu na wiek.

czytaj całość

Zapraszamy na kursy języków obcych dla seniorów

Uczymy już na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Teraz proponujemy kursy seniorom, którzy nie są studentami.

czytaj całość

Przystępujemy do europejskiej akcji "Europa Bogata Językami - Języki to podstawa. Ucz się Języków"

LRE- Language Rich Europe to projekt, który obejmuje 20 krajów. Jego efekty pozwolą dzielić się wiedzą i przykładami dobrych praktyk w promowaniu wielojęzyczności i rozwijaniu wielojęzycznych społeczeństw.

czytaj całość

Deklaracja programowa - Każda lekcja dziełem sztuki - każdy uczeń jest najważniejszy

Manifest - deklaracja programowa Wonderworld. Sama znajomość gramatyki i słownictwa nie ułatwia komunikacji, jeżeli nie wykształci się umiejętności wykorzystania umiejętności językowych w sytuacjach komunikacyjnych. Poznaj motto naszej pracy...

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

O nas

Szkoła Języków Obcych Wonderworld to dwie szkoły językowe:
Wonderworld - Nauka Języków Obcych założona w 1989 r.  Działa w Pabianicach oraz  Szkoła Języka Angielskiego Wonderworld sc., działa w woj łódzkim.

Prowadzimy  kursy języka angielskiego i hiszpańskiego. Każdy wiek.Jesteśmy pionierami w nauczaniu dzieci. Przygotowujemy do egzaminów klas VII, maturalnych, FCE, CAE.
Opracowaliśmy własne programy nauczania języka angielskiego wydane przez renomowane angielskie wydawnictwo  Pearson Education Longman. Nasze opracowania metodyczne wykorzystało również w swych publikacjach wydawnictwo Macmillan. Współpracuje z nami doskonała i oddana kadra.

Co nas wyróżnia

Lektorzy - Wszyscy nasi lektorzy spełniają wymogi MEN. Systematycznie uczestniczą w szkoleniach metodycznych.

Opieka metodyczna -Naszym największym atutem jest wysoka jakość nauczania możliwa wyłącznie dzięki rzetelnej znajomości metodyki nauczania. Wiedza metodyczna pozwala kształtować postawy sprzyjające nauce języka, rozbudzać ciekawość i wrażliwość językową kursantów.

Kultura i jakość pracy - Bardzo dbamy o komunikację z opiekunami naszych kursantów. Reagujemy na każdy sygnał i każda uwagę. Jesteśmy do dyspozycji non stop.

Dziennik internetowy na nowoczesnej platformie Langlion. Dziennnik umożliwia komunikację, wgląd w treści zajęć, finanse, frekwencję, oceny.

System oceniania - Wonderworld stosuje przemyślany system oceny kompetencji językowych według opracowanych przez nas kryteriów. System oceniania został doceniony przez naczelnego metodyka w Polsce prof. Hannę Komorowską i szczegółowo opisany w publikacji "Ocenianie" kierowanej do nauczycieli jako nowoczesny i godny polecenia.
Systematycznie badamy poziom biegłości językowej w ramach sprawności językowych uczniów. Na platformie Langlion - w naszym dzienniku interntowym- przekazujemy obszerną informację o postępach uczniów: semestralny i roczny opisowy Raport Postępów z bardzo bogatą skalą ocen i szczegółowym opisem umiejętności. Od poziomu piątego stosujemy testy plasujące przy zapisie do grupy. Przeprowadzamy testy diagnostyczne i testy osiągnięć w trakcie nauki, po pierwszym semestrze i przed zakończeniem każdego poziomu. Wszyscy poddawani są testowi diagnostycznemu na koniec każdego poziomu w celu określenia dokonanego postępu.

Europejskie Portfolio Językowe - W Wonderworld wykorzystujemy ideę EPJ - opracowanie metodyczne promowane przez Radę Europy, pozwalające kursantom na bieżąco dokonywać samooceny umiejętności w odniesieniu do oczekiwań dla danego poziomu zaawansowania. Uczmy jak to robić.

Bogata biblioteka i mediateka - Wonderworld posiada bogaty zbiór biblioteczny z działem metodycznym dla nauczycieli i readersami, adaptacjami literackimi dla kursantów. Posiadamy bogatą mediatekę z filmami edukacyjnymi, grami językowymi, quizami językowymi w oryginale na wszystkich poziomach zaawansowania. Mamy serie najbardziej renomowanych wydawnictw angielskich. Między innymi serię filmów National Geographic z oprzyrządowaniem metodycznym. Interaktywną serię readersów, wydawnictw Penguin Longman, Macmillan.

Przyjazne formy płatności, wyważone ceny - Wonderworld gwarantuje zrównoważone ceny, przyjazne formy płatności ratalnej.

Bonusy - Wonderworld przydziela bonus rodzinny, bonus przy wczesnym zapisie i bonus rekomendacyjny i bonus transferowy dla dzieci przedszkolnych, które uczyliśmy w przedszkolu i przechodzą do pierwszej klasy. 

Dobry kontakt z rodzicami kursantów - Nasi lektorzy organizują Lekcje Otwarte. Rodzice mogą obserwować swoje dziecko na zajęciach. W Wonderworld opracowaliśmy ankietę ewaluacyjną dla rodziców z kryteriami ułatwiającymi dokonanie oceny umiejętności dziecka, pracy lektora, przebiegu lekcji  w dniu otwartym.